LT 00 Fichier de reproduction Next Generation EU POSNKL Logo Horizontal RGB

 

PROJEKTAS: „INOVATYVIOS ŽEMĖS ŪKIO MAŠINOS „SCARABAEUS“ VEIKIMO DEMONSTRAVIMAS ARIDINĖJE ZONOJE , TOBULINIMAS IŠ ESMĖS IR PATEIKIMAS RINKAI, TIKSLU TAIKYTI EFEKTYVIAM DEGRADAVUSIO DIRVOŽEMIO ATKŪRIMUI“

 

 

NR. 02-006-K-0014

Projekto tikslas: Inovatyvios degradavusio ar dykumėjimo paveikto dirvožemio atkūrimo technologijos su mašina „Scarabaeus“ įvedimas į rinką, vykdant jos demonstravimą, tobulinimą iš esmės darbui karštam klimate ir pateikimą rinkai aridinėje zonoje Ispanijoje.

Projekto vykdymo veiklų pradžia: 2023-02-25

Projekto vykdymo veiklų pabaiga: 2024-02-28

Projekto vertė: 63 533,40 Eur, iš jų  ES finansuojama suma: 50 000,00 Eur

Projekto įgyvendinimo metu bus vykdomas inovatyvios degradavusio ar dykumėjimo paveikto dirvožemio atkūrimo technologijos su mašina „Scarabaeus“ įvedimas į rinką, vykdant jos demonstravimą, tobulinimą iš esmės darbui karštam klimate ir pateikimą rinkai aridinėje zonoje Ispanijoje. Su šia technologija dirvožemis yra atkuriamas įterpiant organinį dirvos gerintoją lokaliai, tik augalų augimo linijose, tiesiogiai į šaknų augimo zoną 15 cm skersmens požeminiuose intarpuose. Tarpai tarp intarpų centrų 55-75 cm. Tai įgalina dirvos gerintoją įterpti ne į visą plotą ištisai, kaip tradicinėje įdirbimo technologijoje, o tik augimo linijose ir taip sumažinti įterpimo kiekį 5 kartus. Naudojant meliorantą iš sapropelio yra taupoma iki 50% laistymo vandens. Žemės ūkiui tai yra komerciškai tinkamos dirvožemio atkūrimo veiklos sąlygos. Projekte bus vykdomi MTEP tyrimai mašinos ir technologijos tobulinimui iš esmės, pritaikant veikti realiose aridinės zonos karšto klimato sąlygose.

Projektas finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva lėšomis“

Daugiau informacijos apie ES paramą galite rasti www.esinvesticijos.lt